Sıkça Sorulan Sorular

Soru: Siparişim ne zaman kargoya verilecek?

Cevap: Tüm siparişlerimiz kişiye özel yapıldığı için ortalama 7 gün, maksimum 14 iş günü içinde kargoya verilmektedir.


Soru: Sanal mağazadaki mücevherlerin tamamı stokta var mı?

Cevap: Ürünlerimizi kişiye özel ürettiğimiz için ürünler hazırda bulunmamaktadır. Ancak sanal mağazadaki ürünlerin değerli taş gibi materyallerinin tamamı envanterimizde hazırda bulunmaktadır.


Soru: Sanal mağazadan satın aldığım mücevheri iade ettikten sonraki süreçler nelerdir? İade ettiğim mücevherin ücreti hesabıma ne zaman geçecek?

Cevap: Satın aldığınız mücevher cayma hakkına uygunsa, iadenizin merkezimize ulaşmasından sonra yasal süre 14 gün olmakla birlikte iade işleminiz genellikle 1-2 iş günü içinde tamamlanmaktadır. Hangi yöntemle sipariş verdiyseniz, aynı yöntemle iade edilir. Bankaların iade tutarlarını hesaplarınızda görünür hale getirmeleri 1-3 iş günü arasında sürmektedir.


Soru: Sanal mağazadan satın almak istediğim yüzüğün ölçüsünü bilmiyorum, ne yapmalıyım?

Cevap: Yüzük boyut çizelgesi sayfamızdan, yüzük ölçünüzü öğrenebilirsiniz. Eğer satın almak istediğiniz yüzüğün ölçüsünden emin olamıyorsanız, herhangi bir ölçüyü seçip notlar kısmına “ölçüyü bilmiyorum” yazabilirsiniz. Yüzük size geldikten sonra  ölçünüzü alıp merkezimize göndererek ücretsiz olarak yüzüğünüzün yeni ölçüde üretilmesini talep edebilirsiniz.


Soru: Özel tasarım yapabiliyor musunuz?

Cevap: Tüm ürünlerimiz kişiye özel el işçiliği ile üretilmektedir. Bu sebeple ürünlerimiz üzerinde istediğiniz değişikliği ve özel tasarımı yapabiliriz. 


Soru: Takılarınızın üzerindeki taşlar gerçek pırlanta mı?

Cevap: Tüm ürünlerimiz altın üzerine doğal yani gerçek pırlantalar kullanılarak üretilmektedir. Ayrıca hepsi sertifikası ile ulaştırılmaktadır.


Soru: Kapıda ödeme yapabilir miyim?

Cevap: Kargo firmaları kuyumculuk sektöründe kapıda ödeme hizmeti vermediği için teslim edilecek siparişlerde maalesef kapıda ödeme imkanı bulunmamaktadır.


Soru: Kredi kartı kullanmıyorum, ödemeyi nasıl yapabilirim?

Cevap: Kart kullanmıyorsanız, havale veya EFT ile ödemenizi yapabilirsiniz.


Soru: Ürünümün taşı düştü, ne yapmalıyım?

Cevap: Ürünlerimiz, taş düşmesi gibi hasar durumlarına karşı garanti kapsamındadır. Taşı düşen ürünleri bize sigortalı kargomuz ile ücretsiz yollayabilirsiniz. Ücretsiz olarak tadilat işlemleri yapıldıktan sonra tekrar tarafınıza gönderilmektedir. 


Soru: Hediye olarak aldığım ürünü değiştirmek istiyorum, ne yapmalıyım?

Cevap: Ürününüzü sertifikası ve ambalajı ile birlikte bize kargo ile göndererek  istediğiniz ürün ile ücret kesintisi yapılmadan değiştirebilirsiniz.