Sıkça Sorulan Sorular

Soru: Siparişim ne zaman kargoya verilecek?

Cevap: Tüm siparişlerimiz kişiye özel yapıldığı için ortalama 2 maksimum 7 iş günü içinde kargoya verilmektedir.


Soru: Mücevherlerin tamamı stokta var mı?

Cevap: Ürünlerimizi kişiye özel ürettiğimiz için ürünler hazırda bulunmamaktadır. Ancak ürünlerin değerli taş gibi materyallerinin tamamı envanterimizde hazırda bulunmaktadır.


Soru: internet sitesinden satın aldığım mücevheri iade ettikten sonraki süreçler nelerdir? İade ettiğim mücevherin ücreti hesabıma ne zaman geçecek?

Cevap: Satın aldığınız mücevher, iadenizin merkezimize ulaşmasından sonra yasal süre 14 gün olmakla birlikte iade işleminiz genellikle 1-2 iş günü içinde tamamlanmaktadır. Hangi yöntemle sipariş verdiyseniz, aynı yöntemle iade edilir. Bankaların iade tutarlarını hesaplarınızda görünür hale getirmeleri 1-3 iş günü arasında sürmektedir.


Soru:  Satın almak istediğim yüzüğün ölçüsünü bilmiyorum, ne yapmalıyım?

Cevap: Yüzük boyut çizelgesi sayfamızdan, yüzük ölçünüzü öğrenebilirsiniz. Eğer satın almak istediğiniz yüzüğün ölçüsünden emin olamıyorsanız, herhangi bir ölçüyü seçip notlar kısmına “ölçüyü bilmiyorum” yazabilirsiniz. Yüzük size geldikten sonra  ölçünüzü öğrenip bize karşı ödemeli kargo ile göndererek ücretsiz olarak istediğiniz ölçüye getirilmesini talep edebilirsiniz.


Soru: Sipariş verdiğim ürünün rengini elime ulaşınca beğenmedim, ne yapmalıyım?

Cevap: Siparişiniz elinize geçtikten sonra rengini beğenmediğiniz tüm ürünler için ücretsiz olarak renk değişimi fırsatı sunuyoruz. Bize karşı ödemeli kargo ile göndererek ücretsiz olarak istediğiniz renk ile değiştirilmesini talep edebilirsiniz.


Soru: Özel tasarım yapabiliyor musunuz?

Cevap: Tüm ürünlerimiz kişiye özel el işçiliği ile üretilmektedir. Bu sebeple ürünlerimiz üzerinde istediğiniz değişikliği ve özel tasarımı yapabiliriz. 


Soru: Takılarınızın üzerindeki taşlar gerçek pırlanta mı?

Cevap: Ürünlerimiz altın ve üzerine doğal yani gerçek pırlantalar kullanılarak üretilmektedir. Ayrıca hepsi sertifikası ile gönderilmektedir.


Soru: Kapıda ödeme yapabilir miyim?

Cevap: Kargo firmaları kuyumculuk sektöründe kapıda ödeme hizmeti vermediği için teslim edilecek siparişlerde maalesef kapıda ödeme imkanı bulunmamaktadır.


Soru: Kredi kartı kullanmıyorum, ödemeyi nasıl yapabilirim?

Cevap: Kart kullanmıyorsanız, havale veya EFT ile ödemenizi yapabilirsiniz.


Soru: Ürünümün taşı düştü, ne yapmalıyım?

Cevap: Ürünlerimiz, taş düşmesi gibi hasar durumlarına karşı garanti kapsamındadır. Taşı düşen ürünleri bize sigortalı kargo ile ücretsiz yollayabilirsiniz. Ücretsiz olarak tadilat işlemleri yapıldıktan sonra tekrar tarafınıza gönderilmektedir. 


Soru: Hediye olarak aldığım ürünü değiştirmek istiyorum, ne yapmalıyım?

Cevap: Ürününüzü sertifikası ve kutusu ile birlikte bize kargo ile göndererek aynı fiyatta istediğiniz ürün ile ücret kesintisi yapılmadan değiştirebilirsiniz.