Parmakta kaç karat nasıl görünür?

Tektaş Pırlanta seçerken en çok kararsız kalınan konulardan birisi Tektaş yüzük parmakta kaç karat nasıl görünür.

FARKLI KARATLAR PARMAĞIMIZDA NASIL DURUR ?

 

Eşsiz güzelliğe sahip pırlantalar, onu taşıyan kişiyle birlikte bütünleşir ve mükemmelleşir. Bu nedenle beğendiğimiz veya tercih ettiğiniz pırlantanın güzel görünebilmesi için taş ve parmak boyutları arasında yakaladığı uyum çok önemlidir. Pırlanta seçimi de; boyutu, şekli veya yerleşimi nedeniyle zor bir seçimdir.

Kesim, karat ve renk gibi ölçülerin etkilerini bilmek bu seçimi sizler için daha kolay bir hale getirebilir.

 

FARKLI KARATLAR PARMAĞIMIZDA NASIL DURUR ?

Parmak Boyutu
Yüzük seçiminden önce parmak boyutunuzu iyi bilmeniz ve tercihinizi parmak boyutunuza göre yapmanız gerekecektir. Parmaklarınız eğer kısa veya yeteri kadar uzun değilse uzatılmış, zümrüt veya oval kesimli taşları tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Böylelikle bu taş tercihleri parmaklarınızın daha uzun ve çekici görünmesine yardımcı olur. Diğer bir yönden de parmaklarınız uzunsa yuvarlak kesim ve yüksek karat taşları tercih etmeniz daha doğru kullanım tercihi olacaktır.

 

Bant Genişliği


Daha ince bir bant genişliği taş kesiminin parmakta daha büyük görünmesini sağlar. Bunun nedeniyse daha zarif bir bandın tüm dikkatleri üzerindeki pırlanta veya değerli taşa çekmesidir. Daha kalın bir bant genişliği ise büyük taş kesiminin daha küçük görünmesine neden olacaktır.

Bant seçiminde dikkat edilmesi gereken diğer unsur ise parmağınızın boyutu olacaktır. Açısı daha fazla geniş olan bant seçimleri küçük parmakta daha kaba bir görüntünün ortaya çıkmasına yol açabilir. Bunu göz önünde bulundurarak tercihinizi yapmanız önemlidir.

Pırlanta Boyutu - Karat


Pırlanta almaya karar verdiyseniz, tercih etmeniz gereken karat ölçüsü konusunda da bilmeniz gereken birkaç nokta bulunuyor. Öncelikle tercih edeceğiniz karat ölçüsü bütçeniz, parmak genişliğiniz ve montür şekliyle eş değer olmalıdır. Eğer bütçenizde kararsızsanız size şu bilgiyi verebiliriz; pırlanta yüzüğün takılacağı parmak ne kadar ince ve küçük olursa üzerindeki pırlanta daha büyük görünecektir. Eğer pırlanta yüzüğü takacağınız parmağınız kalın ve dolgunsa, daha büyük karat ölçülerini tercih etmeniz en doğrusu olacaktır.

 

Bloga dön

1 yorum

parmağımda kaç karat nasıl duruyor diye merak ediyordum teşekkürler vintage yüzük alacağım yada 0.50 karat oval tektaş pırlanta alacağım

gamze

Yorum yapın

Yorumların yayınlanabilmesi için onaylanması gerektiğini lütfen unutmayın.

ilginizi çekebilir

1 / 4